Prazna košarica?
Verjetno zato, ker si še niste ogledali naše najnovejše ponudbe
Sensilab za svoje spletne strani uporablja piškotke, ki ne shranjujejo osebnih podatkov. Nekateri piškotki so morda že nameščeni. Z nadaljevanjem uporabe naših spletnih strani soglašate z njihovo uporabo.
Kontaktirajte nas prek spleta ali pokličite na 0590 82 770
100% garancija na zadovoljstvo
Brezplačna dostava nad 49,99 €
Si že nekaj časa prizadevate, da bi shujšali, pa ni učinka, čeprav se več gibljete in manj jeste? Znanstveniki so odkrili, da sta ščitnica in neuspešno hujšanje močno povezana. Preverite, ali ščitnica tudi vam brani, da bi premagali kilograme.
KAKO STA ŠČITNICA IN HUJŠANJE POVEZANA
Ščitnica izloča hormona, ki uravnavata metabolizem ogljikovih hidratov, maščob in beljakovin. Omenjena endokrina žleza je zadolžena za metabolizem vsake celice v telesu in nevrotransmitorje (ki skrbijo za komunikacijo med možgani in telesom). Če potrebnih hormonov ne proizvaja dovolj, celotno fizično in psihično ravnovesje propade.
Nedavne raziskave so pokazale, da na težave s težo vplivajo že minimalne anomalije ščitničnega delovanja. Če je ščitnica premalo aktivna, povečanja telesne teže ne morete preprečiti, četudi jeste čisto malo niti če se veliko gibljete.
Morda najbolj znan primer žrtve premalo aktivne ščitnice je znana voditeljica Oprah. Od leta 1992, ko je dosegla rekordnih 107 kg, pa do januarja 2005, ko je opazno shujšala in tehtala le 72 kg, je uživala ogromno medijske pozornosti. Zato je še toliko bolj razočarala, ko se je leta 2006 spet zredila za 18 kg.
Obupana diva malih zaslonov je bila zgrožena, razočarana, jezna. Sčasoma je poiskala pomoč strokovnjakov in odkrili so razlog njene težave – kriva je ščitnica! Najprej je bila njena ščitnica preveč (hiper) aktivna, nato pa je postala premalo (hipo) aktivna.
»Kilogrami so se zahrbtno nabirali, noge so mi začele zatekati in nisem imela energije. Počutila sem se, kot da ne poznam svojega lastnega telesa,« je povedala Oprah nekaj mesecev kasneje. Priznala je, da si takrat ni bila podobna, napadla jo je depresija, želja po hrani je bila neustavljiva.
Stanje se je začelo izboljševati, ko je začela s hormonsko terapijo, začela uživati sojino mleko, laneno seme, svežo sadje in zelenjavo ter ribe. Začela se je tudi redno gibati. Zmanjšala je vnos sladkorja, predelanih hidratov (kruh, pecivo, slani prigrizki). V dveh mesecih se ji je povrnila pozitivna energija in volja do telovadbe. Svojo potrebo po hrani je spet lahko nadzorovala. Vseeno je pazila, da je bila zbrana in prisebna pri vsakem obroku, vsakemu gibu, vsakem odnosu.
Težave s ščitnico ima vsaka deseta ženska. Če vas opišejo več kot 4 spodnje trditve, obstaja verjetnost, da jih imate tudi vi in da vam endokrina žleza preprečuje, da bi shujšali.
Ena redkih naravnih učinkovin, ki vpliva na delovanje ščitnice, je ashwagandha, ki ji pravimo tudi indijski ginseng ali zimska češnja. Medtem kot imajo nekateri velike težave z nasilnimi hormonskimi zdravili, je ashwagandha 100% naravna in brez stranskih učinkov.
OPOZORILO: Ashwaganda je priporčena le tistim, katerih ščitnica je premalo aktivna, ne tistim, ki imajo preveč aktivno žlezo.
Ashwagandha je adaptogeno zelišče (kar pomeni, da vam pomaga pri spopadanju s stresom ne da bi vam odvzelo energijo in zbranost), ki ima dokazane učinke na uravnavanje hormonov ščitnice. Prve učinke, kot sta izboljšanje počutja in povišanje fizične energije, boste opazili že po nekaj dneh.
Morda bi vas zanimalo