Sensilab za svoje spletne strani uporablja piškotke, ki ne shranjujejo osebnih podatkov. Nekateri piškotki so morda že nameščeni. Z nadaljevanjem uporabe naših spletnih strani soglašate z njihovo uporabo.
Opravite dokončno z mozolji ali aknami, to neprijetno kožno nadlogo, s katero se sreča kar 85 % mladostnikov! Nad njimi pa se pritožujejo tudi starejši od 25 let.
Mozolji nastanejo tako, da se najprej zaradi različnih razlogov poveča izločanje loja, ki skupaj z odmrlimi kožnimi celicami zamaši pore. Tako nastanejo ogrci. Ob prisotnosti kožnih bakterij se lahko razvijejo različne stopnje vnetja na območju zamašenih por – akne in mozolji.
Kako lahko mozolje preprečimo sami?
Zdravljenja in preprečevanja mozoljev se je najbolje lotiti celostno: tako z zunanje kot z notranje strani kože.
Pomembna je redna nega kože, zjutraj in zvečer, s katero odstranjujemo odvečni maščobni sloj s kože, preprečujemo zapiranje lojnic in nastanek novih mozoljev.
Pravilna nega je sestavljena iz rednega umivanja obraza in prizadete kože, sledi nanos ustreznih kozmetičnih izdelkov.
Bodite pozorni pri izbiri kozmetičnih sredstev za nego - uporabljajte nežne gele in se izogibajte agresivnim milom, zvečer pa obvezno odstranite kozmetiko. Po čiščenju je priporočljivo nanesti gel ali nemastno kremo, ki kožo primerno navlaži, ne pa tudi namasti.
Priporočljiva je tudi uporaba pilinga (od 1- do 2-krat na teden), ki s kože odstrani odmrle celice.
Pravilno se prehranjujte! Jejte veliko svežega sadja in zelenjave, polnozrnatih živil ter rib, izogibajte pa se mastnih, ocvrtih jedi, gaziranih pijač, sladkarij in čokolade. Pijte dovolj tekočine, najbolje vode.
Poskrbite za vsakodnevno sprostitev in si privoščite tudi dovolj spanca.
Čeprav se je stiskanju težko upreti, aken ne smete stiskati. Močno stiskanje kožo poškoduje, pogosto razširi okužbo in vnetje ter upočasni zdravljenje. Stiskanje aken lahko povzroči tudi trajne brazgotine.
Ne pretiravajte s sončenjem in pazite pri izbiri sončne kreme – ta ne sme biti premastna.
Pri preprečevanju nadležnih mozoljev in blaženju kožnih vnetij, pomaga tudi laktoferin, ki je glavna učinkovina kapsul Cerin.
Kapsule Cerin delujejo od znotraj
Kapsule Cerin preprečujejo nastanek mozoljev, saj z naravnimi učinkovinami pravočasno preprečijo vnetje kože. Področja, ki so že vneta, pa pomirja. Laktoferin je beljakovina s protimikrobnim delovanjem, ki se naravno nahaja v mleku, še posebno v mlezivu oziroma kolostromu (mleko, ki nastaja nekaj prvih dni po rojstvu otroka ali skotitvi mladiča), in številnih izločkih sluznic, kot so sluz in solze.
Laktoferin deluje:
Antibakterijsko: najbolj znana funkcija laktoferina je protimikrobna zaščita. Zaradi velike afinitete za železove ionezavira delitev in dozorevanje bakterij. Ima tudi baktericidni učinek (uničuje bakterije), in sicer deloma preko vgradnje v zunanjo membrano bakterij in posledično njenega uničenja. Laktoferin tako globoko v zamašenih porah in zmanjšuje rast in razmnoževanje bakterij, ki povzročajo akne in mozolje.
Protivnetno: zmanjšuje in ublaži rdečino, ki spremlja nastanek aken in mozoljev.
Antioksidativno: pripomore k hitrejšemu obnavljanju poškodovanih delov kože.
Poleg laktoferina vsebujejo kapsule Cerin tudi druge učinkovine, ki izboljšujejo videz kože. To so:
ekstrakt divje vijolice,
bioflavonoidicitrusov,
ekstrakt njivske preslice,
vitamine (biotin, vitamin B2, vitamin A, vitamin B1) in
minerale (cink, baker).
Vse te sestavine spodbujajo proces obnavljanja in razstrupljanja kožnih celic.