Prazna košarica?
Verjetno zato, ker si še niste ogledali naše najnovejše ponudbe
Sensilab za svoje spletne strani uporablja piškotke, ki ne shranjujejo osebnih podatkov. Nekateri piškotki so morda že nameščeni. Z nadaljevanjem uporabe naših spletnih strani soglašate z njihovo uporabo.
Kontaktirajte nas prek spleta ali pokličite na 0590 82 770
100% garancija na zadovoljstvo
Brezplačna dostava nad 49,99 €
Vsak mesec ista zgodba: razdražljivost, jokavost, slaba volja in napeti odnosi z najbližjimi. Mnenje moških: Gre le za izgovor za tečnobo. Znanstveno utemeljen odgovor: Predmenstrualni sindrom (PMS) je zelo pogosta motnja, ki pesti skoraj polovico žensk v rodni dobi. Tolažba za ženske – in moške: obstajajo naravni načini samopomoči.
PMS je pogosta zdravstvena motnja, ki jo definiramo kot skupek čustvenih simptomov z ali brez telesnih znakov, povezanih z ženskim menstrualnim ciklusom. Torej, po domače rečno: »udari na psiho«!
PMS se običajno pojavi 10 dni pred menstruacijo in zvodeni z mesečnim perilom. To najbrž že veste. Neprijetni čustveni simptomi se redno pojavljajo vsak mesec, se pa lahko po intenzivnosti razlikujejo iz meseca v mesec. Žal so bolj na udaru tudi ženske, ki so že rodile, saj se s porodi simptomi lahko stopnjujejo. Tudi to ste doslej že opazile, mar ne?
Če ste se spraševali, zakaj ste ravno med določenimi dnevi v mesecu kot čustvena razvalina, je odgovor – zaradi hormonov, konkretneje zaradi estrogena! Glavna hormona, ki urejata menstrualni ciklus, sta spolna hormona estrogen in progesteron. In ko vam PMS dela največ težav, je estrogen v prevladi.
Pomembno vlogo pri intenzivnosti PMS igrajo tudi uživanje preveč sladkorja in škrobnatih živil, pomanjkanje hranil (vitaminov in mineralov) in drugi dejavniki, kot so stres, nerazumevajoča okolica, premalo gibanja in drugo. Vsi ti dejavniki namreč tudi vplivajo tudi na povišano raven estrogena v telesu.
V nekaterih primerih je PMS tako intenziven, da ženske med drugim doživljajo panične napade, nenasitne epizode volčje lakote, zatekanje in težave s spanjem oziroma več takih težav naenkrat – tej obliki PMS pravijo predmenstrualna disforična motnja. Ne glede na čudna poimenovanja, se verjetno strinjate s tem, da bi PMS najraje poslali nekam! In zdaj to lahko res storite.
Za začetek lahko poskušate uvesti nekaj sprememb v svoje življenje, ki pomagajo olajšati predmenstrualni sindrom, torej znižati raven estrogena v telesu. To so:
EstroLux je zasnovan kot pomoč ženskam, ki trpijo zaradi estrogenske dominance, prevlade estrogena v telesu. Vsebuje preverjene sestavine, ki pomagajo uravnovesiti estrogen in tako omiliti težave, povezane s PMS: izvlečke melise, rjave morske alge, rožmarina, sojinih semen, lana in brokolijevega cvetnega popka in vitamin B6 (v aktivni obliki piridoksala fosfata).
Morda bi vas zanimalo