Prazna košarica?
Verjetno zato, ker si še niste ogledali naše najnovejše ponudbe
Sensilab za svoje spletne strani uporablja piškotke, ki ne shranjujejo osebnih podatkov. Nekateri piškotki so morda že nameščeni. Z nadaljevanjem uporabe naših spletnih strani soglašate z njihovo uporabo.
Kontaktirajte nas prek spleta ali pokličite na 0590 82 770
100% garancija na zadovoljstvo
Brezplačna dostava nad 49,99 €
Kolikokrat krivimo testosteron za kakšna brezglava dejanja moških, a v resnici je to hormon, ki moške dela moške, zaradi katerega moški razmišljajo po moško. A tudi testosteron je 'žrtev' procesov staranja in z leti njegova raven upada, kar pa lahko z zdravim načinom življenja uspešno upočasnimo.
Moški spolni hormon testosteron pogosto izenačujemo z moškostjo, čeprav imajo ta hormon tako moški kot ženske, resda slednje bistveno manj kot moški. Testosteron ima tako ključno vlogo pri razvoju moških spolovil ter pri nastanku sekundarnih spolnih znakov. Ima pa ta spolni hormon nadvse pomembno vlogo, saj:
Nastajanje testosterona regulira hipotalamus, ki spodbuja žlezo hipofizo, ki nadzoruje moda pri izločanju testosterona. Degenerativni procesi, ki se začnejo s staranjem, se dogajajo prav na teh nivojih. Koncentracija testosterona se tako z leti znižuje, konstantno začne upadati nekje po 35. letu, se pa pri nekaterih moških zmanjšuje počasneje kot pri drugih. Pri tem je ključnega pomena zdrav življenjski slog.
Samo zdravnik lahko preveri, ali trpite zaradi pomanjkanja testosterona. Zgornji simptomi namreč še ne pomenijo, da gre za znižano raven testosterona, lahko gre za druge vzroke. Če zdravnik prepozna tako imenovani pozno nastali hipogonadizem (zmanjšano izločanje spolnih hormonov), ki je posledica staranja in ga spremljajo določeni simptomi, se lahko odloči za terapijo z nadomeščanjem testosterona.
Normalno raven moškega spolnega hormona v krvi boste lažje vzdrževali z zdravim načinom življenja. Tukaj je nekaj nasvetov.
Morda bi vas zanimalo