Prazna košarica?
Verjetno zato, ker si še niste ogledali naše najnovejše ponudbe
Sensilab za svoje spletne strani uporablja piškotke, ki ne shranjujejo osebnih podatkov. Nekateri piškotki so morda že nameščeni. Z nadaljevanjem uporabe naših spletnih strani soglašate z njihovo uporabo.
Kontaktirajte nas prek spleta ali pokličite na 0590 82 770
100% garancija na zadovoljstvo
Brezplačna dostava nad 49,99 €
Vsak od nas kdaj težko zaspi. To sicer še ne pomeni, da nas muči nespečnost. O nespečnosti govorimo takrat, kadar je ta težava pogostejša ter vpliva na naše dnevno počutje in opravljanje nalog. Nespečnost pomeni, da težko zaspimo in težko ostanemo v spečem stanju. To potem vodi v slabo kvaliteto spanca in zjutraj smo nenaspani.
O nespečnosti lahko govorimo, če imate naslednje težave:
Simptomi, ki spremljajo nespečnosti, so zaspanost tekom dneva, utrujenost, razdražljivost, problemi s koncentracijo in spominom. To lahko vpliva na naše delo ter življenje nasploh.
Nespečnost je pogosta težava. Podatki kažejo, da več kot 30 % odraslih trpi za nespečnostjo. Pri ženskah je problem z nespečnostjo dvakrat pogostejši kot pri moških. Nespečnost v 90 % muči tudi tiste, ki imajo katerokoli obliko depresije.
Najpogostejši vzroki so stres, tesnoba ali depresija. Vzroki so lahko tudi razne spremembe v našem življenju kot npr. hormonske spremembe, zdravstveno stanje ali okoljski dejavniki (sprememba letnega časa, potovanje in sprememba časovnega pasu). Kadar težave trajajo več kot 30 dni, lahko govorimo že o kronični nespečnosti.
Pomaga nam lahko že »ureditev« določenih navad: npr. da si uredimo spalni prostor (zatemnitev, tišina, sveža posteljnina, da v spalnici ne gledamo TV), da ne pijemo kave pozno popoldne ali zvečer, da se pred spanjem preveč ne najemo. Pomaga nam lahko tudi topla kopel pred spanjem ali sproščujoča glasba. Sežemo lahko tudi po naravnih preparatih za preprečevanje nespečnosti.
Izbrani izdelki za vas
Morda bi vas zanimalo